top of page
Історія Івано-Франківської харчосмакової фабрики

Історія фабрики

Більше 75 років бережемо традиції

Підприємство засноване 1946 року як артіль «5 грудня». Першим його директором був Х. Гофман. Тоді й організували декілька цехів: кондитерський, ковбасний, цех із виробництва морозива.

1946 р.

До підприємства приєднали Станіславський оцтовий завод. Почали виготовляти «російську» гірчицю, сортові винні напої (малинове, сливове, яблучне, а також класичне біле вино), які постачали у всі регіони Радянського Союзу.

1953 р.

Це період розквіту підприємства. Окрім виготовлення продуктів харчування, фабрика будувала будинки і забезпечувала житлом своїх працівників.

1980 р.

Ситуація змінюється на краще з приходом інвесторів і Романа Крицуна з командою професійних керівників, які від того часу, і сьогодні продовжують керувати підприємством. Для відновлення роботи фабрики залучені значні інвестиції, проведено капітальний ремонт, куплене нове обладнання, оновлений механічний транспортний парк.

1999 р.

1951 р.

Підприємство перейменували на «Станіславський харчокомбінат».

1973 р.

Збудовано новий виробничо-адміністративний корпус, саме від тоді підприємство називається «Івано-Франківська харчосмакова фабрика». На фабриці виготовляли традиційне печиво «Сонечко», печиво «Марія», «До кави» й «До чаю», вівсяне печиво, карамель, зефіри, вафлі з різними начинками, а також макаронні вироби.

1997 р.

За складної загальнодержавної та економічної ситуації підприємство переживає кризу. На підприємстві залишилось усього 45 працівників і 4 одиниці техніки.

2000 р.

«Івано-Франківська харчосмакова фабрика» стрімко розвивається: регулярно оновлюються виробничі лінії, проводяться капітальні ремонти споруд і обладнання.

Підприємство отримало премії від профспілок та численні нагороди, а саме:

«За розвиток виробництва, збереження та створення нових робочих місць»,

2002 р.

«За високі виробничі досягнення, трудові відносини та соціальний захист працівників»,

2004 р.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко відзначила колектив Івано-Франківської Харчосмакової Фабрики особливою Подякою «За значний внесок у забезпечення розвитку харчової промисловості, реалізації державної політики у продовольчій галузі регіону та високі трудові досягнення».

2009 р.

 Підприємство отримує сертифікацію щодо безпеки харчових
продуктів HACCP і сертифікат відповідності українським: ДСТУ ISO 22000-2018 та міжнародним стандартам: ISO 22000-2018.

2018 р.

2003 р.

«За належний рівень стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища»,

2007 р.

«За модернізацію виробництва в інтересах трудового колективу та мешканців Прикарпаття».

2016 р.

Підприємство стає переможцем акції вшанування лідерів «Тріумф 2016» за вагомий внесок в економіку м. Івано-Франківськ у номінації «Соціально відповідальне підприємство».

2020 р.

Зберігаючи традиційні технології виробництва, відбувається оновлення виробничих ліній, проводиться поточний ремонт приміщень, на потужностях Івано-Франківської харчосмакової фабрики проводиться виробництво кондитерських виробів.

bottom of page